Home » VIP naujienos

VIP naujienos

Atvirų durų dienos

Mokslinių/kūrybinių rašto darbų konferencija.

Konferencijoje dalyvaus visi vyresniųjų klasių mokiniai. Savo darbus pristatys penki 11-os klasės mokiniai. Konferencija vyks 13:30 – 14:15.

 

Visus norinčius artimiau susipažinti su mūsų mokykla kviečiame apsilankyti

Vaikų sukurto šokio šventė‘2015

Kovo 27d., per tarptautinę teatro dieną mokykloje vyko 18-oji vaikų sukurto šokio šventė-konkursas. Pagrindiniai šventės dalyviai – PU – 4 kl. moksleiviai, šiais mokslo metais šokius kūrę pačių pasirinkta tema. Šventės svečiai – vyresniųjų klasių moksleiviai, kažkada pirmuosius šokio žingsnelius pradėję žengti čia, mokykloje, pirmose vaikų sukurto šokio šventėse, o dabar šokantys ir tobulėjantys įvairiuose šokio  kolektyvuose ar tęsiantys savo kūrybinę kelionę kitose meno srityse. Šokio šventę savo buvimu praturtino šokėja, choreografė, šokio ir teatro pedagogė, teologojos, filosofijos ir menų mokyklos „Portikas“ mokytoja Gilija Žukauskienė, teatro mokytoja ir šokėja Eglė Stasiulytė, 11-os klasės moksleivės ir šokių studijos „Džiaugsmas“ šokėjos Auksė Sprauniūtė ir Kornelija Markevičiūtė, 10-os klasės moksleivė, šokių kolektyvo „Gelmė“ šokėja Morta Širvytė, 11-os klasės moksleivis,  rimtai studijuojantis teatro meną,  Džiugas Širvys. Ši šauni teisėjų komanda ne tik nuoširdžiai vertino mažuosius šokėjus, bet ir juos palaikė, džiaugėsi jų kūryba.

Šventę pradėjo šokių grupė „Rasos lašeliai“ „Plunksnelių“ šokiu. Didelė dalis šios grupės šokėjų žengia pačius pirmuosius žingsnelius šokyje.

Konkurso pirmasis šokis – 4-okų – „Šokis žiemos naktyje“ ,- žavėjo tikrumu. Ši klasė 4-is metus iš eilės buvo 1-osios vietos laimėtojai. Šiemet 4-os klasės moksleiviai tapo penkti.

3-ios klasės moksleiviai sukūrė šokį „Šeima“. Ši klasė teisėjų sprendimu užėmė 1-ąją vietą. Trečiokų šokis buvo gyvas  temos perteikimu taip, kaip ją supranta moksleiviai. Šioje šeimoje buvo paaugliai, vaikai ir mylimos katytės kaip šeimos nariai. Jie visi drauge žaidė ir šoko.

2-okai šiemet sukūrė šokį „Mes galim“ pagal M. Mikutavičiaus dainą. Kūrybingi, organizuoti, išraiškingi- 2-os klasės moksleiviai su pasimėgimu šoko savo šokį. Šiemet jie pelnė 4-ąją vietą.

Apie kalėdinį dovanojimo džiaugsmą mums priminė patys jauniausi šventės dalyviai- PU klasės moksleiviai, debiutuojantys savo šokiu „Kalėdinis“. Buvo smagu matyti šaunų elnių, snieguolių, Kalėdų senelių kinkinį, skriejantį ir besisukantį savo pačių sukurtais šokio žingsneliais. PU klasės kinkinys užėmė garbingą 3-iąją vietą.

1-os a klasės moksleiviai daugelį sužavėjo iš jų pačių širdelių ir tikros kasdienybės gimusia tema “Dievas ir angelai” ir nuostabiu šios temos atskleidimu. Jie tapo 2-osios vietos laimėtojais. Taip pat jų šokis laimėjo nuo šių metų įsteigtą specialų teatrališkiausio šokio prizą. Jiems taip pat atiteko ir žiūrovų simpatijų prizas!

Nuoširdus ir gyvas buvo ir 1-os b klasės šokis  “Ugnis ir žaibas”. Išties pulsavo nuostabia vaikų kūryba, išraiška, ekspresija. Mergaitės-ugnis, berniukai-žaibas… Jie pasidalino 4-ąja vieta su 2-okais.

5-os klasės moksleivė Liepa Pagojūtė ir 7-os klasės moksleivė Jurgita Petrauskaitė pakvietė visus kurti solo šokius, pristatydamos savo naujo dueto eskizą.

Šventę pabaigė šokių studijos „Džiaugsmas“ šokėjos 11-os klasės moksleivės Auksė Sprauniūtė ir Kornelija Markevičiūtė duetu „Fado“.

Visi džiaugėsi kiekvienai vietai skirtais apdovanojimais, tačiau didžiausias džiaugsmas, kad galim šokti, galim kurti, galim kalbėti judesių kalba. Viena mama pasakė „ Kaip buvo gera stebėti vaikus, kurie džiaugiasi šokdami“.

 

Parengė šokių mokytoja A. Maksvytytė

 

 

9 klasės mokinių įspūdžiai po apsilankymo pas senjorus

Jau antrus metus iš eilės su mokiniais vykdome socialinę veiklą Fabijoniškių socialinių paslaugų namuose – lankome senjorus. Pernai su senoliais lipdėme iš miltų ir druskos tešlos, žaidėme stalo žaidimus, žiūrėjome vieni kitų nuotraukas ir dalijomės gyvenimo akimirkomis. Šiais metais vėl aplankėme senjorus ir kartu su jais ruošėme kalėdines dekoracijas ir šiltai bendravome.

Mokinių įspūdžiai

Tikėjausi, kad darbelius bus sunkiau atlikti, bet pamačiau ir maloniai nustebau, kad juos atlikome gan lengvai, nesusidurdami su didelėmis problemomis. Nustebino ir pralinksmino senelių džiaugsmas padarius darbelius. Mačiau, kad jie buvo išties laimingi, kad padarė tuos darbelius ir juos galės pasiimti namo. Tikėjausi, kad viską atliksime daug ilgiau ir buvo keista, kad po pusvalandžio  buvome viską pabaigę. Apsilankius ten pagalvoju, kaip liūdna yra sirgti tokia liga ir jau antrą kartą išeinu dėkinga, kad mano seneliai ja neserga. Manau, labai skiriasi pasakojimas apie tuos senelius ir patirtis, kai su jais pats pabūni ir pabendrauji.  Yra didelis skirtumas. Džiaugiuosi šia patirtimi.

Senelių namuose jaučiausi truputį kitaip, negu įsivaizdavau, nes galvojau, kad bus visi seneliai, senelės, kurie ne taip gerai girdi, bet nebuvo daug, kurie neprigirdėtų. Daug kam iš mūsų. reikėjo turėti kantrybės. Manau, kad aš jos turėjau ir kiti mokiniai bei mokytoja. Man patiko padėti seneliams padaryti kalėdinius angeliukus ir atvirutes, man patiko visų senelių pasakojimai apie savo gyvenimus. Ši patirtis mane praturtino kantrybe, džiaugsmu. O svarbiausia – jie visi atrodė laimingi būdami senelių namuose.

Man patiko dirbti su seneliais, padėti jiems. Prieš tai galvojau, kad bus žymiai sunkiau, bet pamačiau, kad jie yra ganėtinai stropūs ir jei pradeda darbą, tai jį ir užbaigia. Viena močiutė pradėjo man pasakoti apie savo vaikystę ir patirtus nuotykius ir man buvo įdomu jos klausytis. Tada galvojau, kad ji visiškai neserga, o yra sveika močiutė. Aš galvojau, kad jie neprisimins mūsų ir nieko nenorės daryti, bet jie buvo mums malonūs. Išmokau atsargiau elgtis su sergančiais žmonėmis, išmokau klausyti.

Man patiko užsiiminėti su seneliais, buvo įdomu pabendrauti, jie pasakojo savo gyvenimo istorijas, kai jie jauni buvo ir tikrai neužmišau, nes tai pakartojo dvidešimt kartų. Manau, su klase pasimokėme, kaip reikia elgtis su vyresniais, kaip galime jiems padėti. Galvojau, kad neištversiu nes neturiu daug kantrybės, galvojau, kad jiems reikės viską aiškinti dešimt kartų, bet buvo visai smagu, nes kai kurie atėję senukai paimdavo pieštuką į rankas ir pradėdavo braižyti, nesvarbu, kad mes nesakėme, ka reikia daryti. Kai kurių senukų tikrai gaila, nes jie neturi su kuo pakalbėti. Manau, kad kiekvienas turi turėt žmogų, kuriam gali pasipasakoti.

Visi mano lūkesčiai pasitvirtino. Iš pradžių jaučiausi kiek nejaukiai, bet vėliau įsidrąsinau. Buvo tikrai įdomu dirbti, padėti seneliams, aiškinti, ką daryti, taisyti, jei ką nors daro ne taip. Taipogi buvo linksma stebėti dirbančius senelius, juoktis iš jų pasakojimų. Man kiek nejauku buvo, kadangi didžiąją laiko dalį tylėjau. Buvo sunku su rusiškai kalbančia senele susibendrauti, susikalbėti. Praturtino didžiule kantrybe, gal kiek išmokė drąsos ir pasitikėjimo savimi. Taip pat praturtino mano rusų kalbos įgūdžius. Viskas patiko, dažniau norėtųsi pas juos apsilankyti.

 

Tikime, kad geri darbai, visų pirma, atneša naudos mums patiems, tad viliamės, kad ši draugystė su senjorais tęsis ir mus ugdys.

STEP tėvystės įgūdžių lavinimo programa Vilniaus krikščionių mokykloje

Šių metų spalio – lapkričio mėnesiais Vilniaus krikščionių mokykloje vyko STEP* tėvystės įgūdžių lavinimo grupė 6-12 m. vaikų tėvams. Grupė sulaukė itin didelio susidomėjimo – norinčių dalyvauti buvo tikriausiai dvigubai daugiau negu vietų. Rugsėjo 29 d. į pirmąjį susitikimą susirinko 11 dalyvių (7 mamos ir 4 tėčiai). Užsiėmimą vedė mokyklos psichologas Dmitrijus Škulis. Devynis pirmadienio vakarus dalyviai rinkosi kartu aptarti savo vaikų auklėjimo sunkumus, skaitė STEP tėvų knygą, diskutavo, lavino savo tėvystės įgūdžius grupėje ir namuose. Grupę sėkmingai pabaigė 10 dalyvių. Pateikiame keletą šios grupės tėvelių atsiliepimų:

  • Grupė buvo svarbi tuo, kad padėjo geriau suprasti savo vaiką, kas jam svarbu, kas rūpi. Taip pat kursas padėjo suprasti save, kur darau klaidas, kaip pagerinti atmosferą šeimoje ir namuose.
  • Tikrai sustiprėjo ryšys su vaikais, atsirado didesnis tarpusavio supratimas ir svarbiausia – laisvo laiko, nes nereikia daug gaišti dėl vaikų elgesio dalykų. Padidėjo pasitikėjimas savimi kaip mama ir atsirado daugiau laiko savo reikmėms.
  • Šių grupių dėka įgijau pasitikėjimo valdant situacijas šeimoje. Atradau daugiau linksmo laiko su vaikais, išmokau atpažinti vaiko emocijas.
  • STEP programa aiškiai, struktūruotai aprašo vaikų auklėjimo gaires, išmoningai „priverčia“ naudoti šiuos principus praktikoje. Dalyvavimas drauge su sutuoktiniu sustiprino „komandos“ auklėjant jausmą. Pasidalinome atsakomybę auklėjime, nes iki tol buvo daugiau jausmas, kad tai labiau mamos reikalas.
  • STEP programos efektyvumą išbandžiau prieš metus. Dalyvavimas antrą kartą padėjo geriau įsisavinti paprastus, bet labai efektyvius bendravimo, bendradarbiavimo, vaiko išklausymo, drausminimo ir skatinimo metodus. Dalyvavimas grupėje su kitais tėvais padėjo labiau suprasti vaiko reikmes ir atsakomybes, o taip pat ir geriau priimti save, kai kas nors nepavyksta.
  • Labai patiko ir buvo naudinga STEP grupė, jos struktūra. Teorija tampa aiškesnė kartu ją taikant ir dalinantis sėkme ir nesėkme, patirtimi, išgyvenimais.

 

Ši tėvų grupė buvo organizuojama Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto finansuojamo projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ lėšomis. Pavasarį mokykloje planuojama kita STEP grupė 6-12 m. vaikų tėvams.

 

*STEP – tai įvairaus amžiaus vaikų tėvams skirta programa, kuria siekiama ugdyti ir tobulinti vaiko auklėjimo įgūdžius. STEP programa siūlo efektyvią, nesunkiai įgyvendinamą vaiko auklėjimo filosofiją. Įgyvendinama tėvų grupių formatu, STEP programa draugėn suburia panašių rūpesčių turinčius tėvus: suteikia galimybę pasidalinti su vaiko auklėjimu susijusiais sunkumais, drauge ieškoti sprendimo alternatyvų ir mokytis pozityvių bendravimo su vaiku būdų, stiprinančių vaiko atsakomybę ir bendradarbiavimą.

Šiandien STEP programa yra pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje tėvų mokymo programa, kurios efektyvumas patvirtintas moksliniais tyrimais!

2014 m. kovo 30 d. STEP 6-12 programos versiją  akreditavo Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, tuo patvirtindamas, kad pagal ją organizuojama grupių veikla sėkmingai ir tinkamai pritaikyta Lietuvos tėvams.

Sveiko maisto diena Vilniaus krikščionių mokykloje

Lapkričio 14d. Vilniaus krikščionių mokykloje vyko tradicinis pradinių klasių renginys Sveiko maisto diena. Po dviejų pamokų aktų salėje mokiniai padedami savo mielų mokytojų tėveliams ir renginio svečiams parodė gražų vaidinimą, sugiedojo giesmių, pašoko lietuvių liaudies šokių, žaidė keletą linksmų ir judrių žaidimų. Mokiniai taip pat papasakojo apie linų, aguonų bei įvairių kitų grūdų naudą. Kad žodžiai neliktų tik tuščiais žodžiais, mokyklos kavinėje buvo surengta tikra sveiko maisto puota. Kiekvienos pradinės klasės mokinių tėveliai kartu su mokiniais pagamino tikrų skanumynų iš sveiko maisto produktų. Svarbu diegti mokiniuose sveikos gyvensenos principus, nes ypač pastaruoju metu sveikos mitybos tema yra itin aktuali.

Dalinamės įspūdžiais iš šventės:

8-okų mintys apie ekskursiją į Rygą: prieš, per ir po

Kitaip nei galbūt daugelis kitų mokinių, aštuntos klasės mokiniai kartu su auklėtoja ir atostogų metu daug laiko praleido kartu. Jie išsiruošė į ilgiausią klasės ekskursiją – kelionę į Rygos zoologijos sodą.

Mintys kelionės pradžioje, dar prieš įvažiuojant į Latviją

„Kai susitikome prie Panoramos, laukėme autobuso, bet jis vėlavo, todėl truputį sušalome. Įsėdę į autobusą visi išbandėme sėdynėse įtaisytus kompiuteriukus. Neturėjome ausinių, tad filmukus žiūrėjome be garso.“

„Daug kam patiko kompiuteriukai. Žaidėme žaidimus, žiūrėjome filmukus, klausėmės muzikos. Taip pat valgėme savo užkandžius. Turbūt niekam kelionė nebuvo nuobodi.“

Pamąstymai kelionės metu, jau aplankius zoologijos sodą

„Atvažiavę į Rygą ėjome pirkti tramvajų bilietų. Jie buvo daug gražesni nei Lietuvoje. Zoologijos sode pamatėme daug įvairių gyvių: ir gražių, ir bjaurių. Po to ilgai ir sunkiai ėjome ieškoti McDonaldo. Keliaujant link jo labai skaniai kvepėjo šokoladu, todėl dar nuėjome į šokolado muziejų, bet juo nusivylėme. Pavalgę sėdėjome parke.“

„Laukdami autobuso buvome labai pavargę, todėl daug laiko praleidome sėdėdami parke prie upės ir linksmai leidome laiką.“

Ką galvojome po kelionės

„Buvo verta važiuoti į Rygą, nes buvo įdomu sužinoti apie Rygos zoologijos sodo gyvūnus.“

„Taip pat pamatėme daug, pasivaikščiojome, susipažinome su Rygos senamiesčiu.“

„Pamatėme didžiuosius Rygos tiltus.“

„Be to, pabuvome šokolado muziejuje ir sužinojome, kaip gamina šokoladą.“

„Taip pat sužinojome, kad „Laima“ šokoladai yra iš Latvijos.“

„Pavalgėme Latvijos McDonalde ir galėjome palyginti su kitų šalių McDonaldais.“

 

Visi kelionės metu atradome kažką naujo. Jei ne apie kitus, tai bent apie save. Kelionė turėjo ir trūkumų, visi pavargome, bet parsivežėme bendrystės įspūdžių bei naujų patirčių.

IMG_0152 IMG_0149 IMG_0075 IMG_0054 IMG_0022

„NARŠYK“ DIENA VILNIAUS KRIKŠČIONIŲ MOKYKLOJE

Spalio 24d., paskutinį penktadienį prieš pat mokinių rudens atostogas Vilniaus krikščionių mokykloje nebuvo pamokų. Mokiniai, atvykę į mokyklą, buvo maloniai nustebinti mokytojų surengta staigmena – žaidimu „Naršyk“. Mokiniai buvo suskirstyti komandomis ir visą dieną turėjo atlikti įvairias užduotis, reikalaujančias bendrų žinių bei supratimo. Tuo pačiu buvo išmokta ir įsisavinta naujų žinių. Žaidimo koordinatorė mokytoja Jurgita Miloševičienė sugalvojo įvairių užduočių, kurias teisingai atlikus gaunami taškai bei kodo skaičiai, reikalingi prisijungti prie kompiuterių bei naršyti internete ieškant atsakymų į įvairius klausimus. Visą dieną trukusiose pramogose taip pat buvo atkreipta dėmesį į draugiškiausią komandą. Komandas prižiūrėjo mokytojai „angelai sargai“, padėję atlikti įvairias užduotis. Žaidimas padėjo įgyti kitokios patirties nei pamokose ir išlaikyti gerą nuotaiką bei išmokė atsirinkti svarbią informaciją gausiame informacijos sraute.

Mokytojų diena Vilniaus krikščionių mokykloje

Penktadienį, spalio 3 d., Vilniaus krikščionių mokykloje buvo švenčiama mokytojų diena. Nuo pat ryto mokyklos koridoriuje šurmuliavo mokiniai, o muzikaliai nusiteikę 11 klasės mokiniai sveikino mokytojus dainomis. Pietų pertraukos metu mokytojai buvo vaišinami 6 ir 10 klasės mokinių keptais skanumynais, o po pamokų didžiojoje salėje vyko šventė. Kiekviena klasė savo mokytojams paruošė dovanų. 5 klasės mokiniai suvaidino puikų vaidinimą, norėdami palinkėti mokytojams visuomet būti draugiškiems, suprasti mokinius. 7 klasės mokiniai dalino atvirukus, kupinus mielų ir nuoširdžių sveikinimo žodžių. 8 klasės mokiniai iškepė skanių keksiukų. Mokytojus pradžiugino optimistiškas 9 klasės mokinių sveikinimo filmukas bei 11 klasės mokinių pačių sukurta daina su repo muzikos elementais. 12 klasės mokiniai dovanojo mokytojams gėlių bei pamalonino pačių kurtais ketureiliais, taip pat parengė linksmą viktoriną. Mokytojams iš tiesų buvo gera jausti dėmesį bei padėką, sulaukti įvertinimo bei pasidžiaugti puikiais santykiais su mokiniais.

Europos kalbų šventė

Kaip ir kiekvieną rudenį rugsėjo 26 d. Vilniaus krikščionių mokykloje buvo minima Europos kalbų diena. Kiekviena vyresniųjų mokinių klasė, vadovaujama anglų kalbos mokytojos Vaivos Bernatonytės-Ažukienės, rengė stendus apie pasirinktas šalis ir jų kalbą, rengė tekstus apie tai, kodėl svarbu mokytis užsienio kalbų. Mokiniai neapsiribojo vien informacija stenduose, nutarė šventės dalyvius palepinti ir skanėstais: 8 klasės mokinys Mažvydas kepė graikišką pyragą, o 12-tokės sutepė sumuštinių su Italijos vėliavos spalvomis.Taip pat mokiniai galėjo pasitikrinti, ar moka pagrindinius Europos kalbų žodžius, juos skaitydami ant klasių durų, taip pat ausis džiugino per pertraukas skambanti muzika įvairiomis kalbomis. O šventę vainikavo vyresniųjų klasių viktorina: kiekviena klasė, gavusi po 10-15 klausimų apie Europos kalbas, turėjo į juos atsakyti per 10 minučių. Mokytojoms patikrinus atsakymus visos klasės buvo apdovanotos saldžiomis dovanomis.

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Rūta Bagdonienė

Šauni akcija mokykloje – džemperiai

Nors Vilniaus krikščionių mokykloje mokiniai neturi išskirtinio mokyklą reprezentuojančio ženklo, tačiau dabartinė aštunta mokinių klasė praeitais metais sugalvojo ir įgyvendino gražią idėją – visa klasė nusipirko vienodus džemperius, besiskiriančius tik savo spalva. Ši akcija buvo palankiai priimta ir kitų klasių mokinių, kurie greitai „užikrėtė“ džemperių idėja. Šiuo metu džemperius užsisakė apie trečdalis vyresniųjų klasių mokiniai, taip pat dalis mokytojų. Noras užsisakyti džemperius auga ir šiais metais. Tikime ir viliamės, kad ši akcija ilgainiui atspindės mokyklos veidą bei padės puoselėti mokykloje mokinių bei mokytojų vienybę.

IMG_6717

IMG_6729

IMG_6714