Home » Veiklos

Veiklos

7-8 klasių projektas

7-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Aušra ir Rasa ruošia Adventinį kalendorių įkalinimo įstaigoje esantiems žmonėms, kuris kiekvieną dieną stiprins juos šv. Rašto eilutėmis bei nuoširdžiais mokinių laiškais pasislėpusiais po jaukiais katinukais – pačių mokinių rankomis darytais.

Sveikos gyvensenos savaitė.

Lapkričio 6-10 dienomis, pradinių kasių mokiniai kartu su mokytojomis dalyvavo Sveikos gyvensenos savaitės projekte. Kiekviena diena buvo skirta sužinoti, aptarti, diskutuoti, mokytis apie sveikos gyvensenos sudedamąsias dalis: judėjimą, mankštą, mitybą, aplinkos poveikį mūsų organizmui. Na, o baigiamoji diena – šventinė diena, kurios metu vaikai skaičiavo žingsnius keliaujant nurodytą maršrutą, dalyvavo šventėje ,,Greita, skanu ir…sveika“, kurioje mokslininkai Kliunkis ir Pliunkis (mokytojos Agnė V. ir Jurga S.) keliavo į Ameriką ir papuolė į bėdą, o juos, savo žiniomis, gelbėjo vaikai. Taip pat mokiniai demonstravo savo kurtas klasės mankštas, varžėsi viktorinoje, pristatė klasėse ruoštus greito, skanaus ir SVEIKO maisto receptus. Ir žinoma, šventę vainikavo RAGAUTUVĖS: klasių paruoštų patiekalų bei tėvelių gamintų sveikų skanumynų 🙂

 


Festivalis ,,Muzika Rudens Spalvose“.

Mokytoja Edita su „Dainų lietaus“ dainorėliais dalyvavo festivalyje „Muzika Rudens Spalvose“. 🎶 Didelė dozė puikios nuotaikos, daug švytinčių mažųjų veidelių, smalsių dainorėlių žvilgsnių, klausant dainuojančių draugų iš visos Lietuvos, o kur dar smagūs susitikimai su kolegomis ir nuostabios rankų darbo dovanos!

Krikščioniškų mokyklų konferencija Ukrainoje

Spalio 23-26 dienomis mūsų gimnazijos tikybos mokytoja Rasa Mardosaitė ir anglų kalbos mokytoja Vaiva Bernatonytė-Ažukienė viešėjo Ukrainoje, kur dalyvavo krikščioniškų mokyklų konferencijoje. Savo įspūdžiais mokytojos trumpai dalijosi ir dar dalinsis artimiausiu metu su gimnazijos mokytojais.
„Šios trys dienos buvo tarsi kelionė laiku įvairiomis prasmėmis: tarsi laiko mašina nusikėlėme į laikus, kokia Lietuva dar buvo sovietmečiu, o kai kurios Ukrainos vietovės dar tebėra nepakitę iki šiol. Mums, vakarietėms, (jei taip galima išsireikšti), tai buvo žavu ir nuotykinga, tačiau puikiai matėme ir tų žmonių vargą, kurio nepaisant, žmonės skleidė nepaprastą svetingumą, tikėjimą, žmogišką šilumą ir nuoširdumą. Kita kelionė laiku buvo apmąstant nuostabaus pedagogo  J. A. Komenskio biografiją ir jo neįtikėtiną indėlį dabartinei pedagogikai. Tai buvo neeilinė asmenybė suprantanti to laikmečio realijas; asmenybė, kuri reformavo tuometinę mokyklą, ir asmenybė, kuri sugebėjo numatyti, kokių pokyčių mokyklai reiks 21 amžiuje. Tai taip pat buvo kelionė laiku apmąstant pamatines Reformacijos idėjas, vertybes ir įtaką švietimui. Konferencijos metu man įsiminė daug minčių. Keliomis norėčiau pasidalinti: „Žinios, kurias perduodame mokiniams pasimiršta ir labai greit keičiasi, o suformuotas krikščioniškas charakteris vaikui padės visam gyvenimui.“ „Pats geriausias reformatorius yra tas, kuris pats nuolat reformuojasi“. „Kiekvieno iš mūsų darbas yra atnešti Kristų į visas gyvenimo sritis: savo miestą, savo namus, savo darbovietę, savo pamoką.“ “ Mokyt. Vaiva
Konferencijos tema koncentravosi ties dviem pagrindinėmis sąvokomis: Reformacija ir vientisas ugdymas. Buvo nepaprastai žavu pamatyti, kad jau prieš pusė tūkstančio metų Reformacijos įtakoje gimusi švietimo reforma akcentavo vientisą (holistinį) ugdymą. Šiuo metu holistinio ugdymo koncepcija vis dažniau yra minima, bet ne visai aiškiai suvokiama. Vientisas ugdymas nėra įmanomas nepažįstant vientiso pasaulio Kūrėjo ir Atpirkėjo. Konferencijos metu turėjome galimybę stebėti keletą biblinės integracijos į mokomuosius dalykus modelių. Kiekvieno jų esmė yra pačio mokytojo dvasinis išprusimas, gebėjimas atrasti ryšį tarp mokomojo dalyko ir Dievo sukurto pasaulio. Labai įsiminė vieno lektoriaus frazė, kad mes negalime atvesti savo mokinių ten, kur nėra mūsų pačių.
Konferencija sužavėjo labai draugiška, atvira atmosfera, susirinkusių mokytojų pasišventimu, entuziazmu, tikėjimu. (Mokyt. Rasa)

Lyderystės konferencija Vengrijoje

Penktadienį maldos – pokalbio metu 4 mokiniai pristatė krikščioniškų mokyklų lyderystės konferenciją, kuri vyko Vengrijoje. Joje mūsų mokiniai mokėsi lyderystės meno, turėjo apmąstyti ir sugalvoti veiksmų planą, ką jie norėtų tobulinti, keisti savo gimnazijoje. Mokiniai pateikė savo iniciatyvas, kurias norėtų įgyvendinti mokykloje: padėkos malda prieš valgant ir judriųjų pertraukų žaidimų taisyklės lauke.  Gera buvo matyti, kad mokiniai pasiūlė ne tik taisykles, bet ir savo pagalbą pertraukų metu mokyti tinklinio žaidimo technikos elementų, kad kuo daugiau mokinių galėtų žaisti šį žaidimą.

Pagrindinė atsivežta mintis buvo: ,,Juk lyderis tai tas, kuris pakelia nukritusią šiukšlę ir ją sutvarko“.

Akcija ,,Apibėk mokyklą“.

Mūsų gimnazijos mokiniai spalio 2-13 dienomis dalyvavo akcijoje ,,Apibėk mokyklą“, kuri buvo skirta didinti mokinių fizinį aktyvumą. Aktyviausi buvo pradinių klasių mokiniai ir penktokai, kurie nepaisė blogo oro ir bėgo arba ėjo aplink mokyklą kiekvieną dieną. Už aktyvų dalyvavimą gavome padėkos raštą.

 

Talka Pilaitėje

Spalio 6 d. Vilniaus krikščionių gimnazijos 6-8 klasių mokiniai su auklėtojomis ir tikybos mokytoja Rasa Mardosaite dalyvavo talkoje tvarkydami Pilaitės aplinką. Tikimės, kad mūsų geri darbai padės geriau pasiruošti „Beepart“ šviesų festivaliui.

Labai dėkojame mokiniams, kad lyjant lietui ir griaudint perkūnijai jie nepasidavė tinginiui ir su gera nuotaika bei dainomis tvarkė aplinką! 🙂

7 kl. auklėtoja Vaiva

„Be tavęs mes nelabai“.

Šiais metais Vilniaus krikščionių gimnazijoje, turėjome mokinių dėka vėl kitokią, bet tokią pačią puikią Mokytojų dieną. Šią dieną visi persirengėme Lietuvos estrada, taigi spalio 4 d. gimnazijoje galėjai sutikti ir Rolandą Janavičių, Neli Paltinienę, Vytautą Kernagį, Virgį Stakėną ir daugelį kitų estrados atlikėjų. Vyresnieji mokiniai tapo pagalbininkais mokytojams. Buvo nerealu! Mokytojai taria didelį ir nuoširdų AČIŪ mokiniams! Be jūsų ir mes nelabai! 🙂

Ačiū šeštos klasės mokiniui Timotiejui Živatkauskui už nuotraukas!

 

Mes Vengrijoje!

2017 m., rugsėjo 27-30 dienomis lankėsi 9 kl. mokinys Ainis Statulevičius, 10 kl. mokiniai Saulė Kavaliauskaitė, Silvija Kaminskaitė ir Benjaminas Malmiga bei mokytojos Marija Serbintaitė ir Rasa Mardosaitė lankėsi Vengrijoje, tarptautinėje mokinių krikščioniškoje konferencijoje. Konferencijoje mokiniai mokėsi kaip lyderiauti išmintingai pasitelkiant Dievo žodžiu.

Mokiniai ir mokytojai labai džiaugėsi turėję galimybę susipažinti su įvairių šalių mokiniais, išgirsti puikius pranešėjus bei pasisemti išminties, kaip tapti puikiu lyderiu. Nuostabu, jog turėjome tokį puikų laiką!

 

Pradinių klasių estafečių turnyras!

Rugsėjo 22d. Vilniaus krikščionių gimnazijoje vyko mokyklinis pradinių klasių estafečių turnyras ir šeimų sporto šventė. Nuo pačių mažiausių mokinukų iki ketvirtokų rungėsi 6 estafečių rungtyse, tėveliai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas virvės traukime, kartu su vaikais žaidė ,,kryžiukus- nuliukus“, visiems pavyko sudaryti draugystės ratą. Ir žinoma, kaip gi be medalių ir vaišių. Dėkojame mokytojai Agnei už paruoštą dainą, mokytojai Aušrai Kriškoviecienei už pagalbą teisėjaujant, mūsų šauniesiems gimnazistams Benui, Silvijai, Jurgitai ir Dominykai už pagalbą šventės metu. Visi buvom palaiminti nuostabiu oru ir puikia nuotaika! 🙂