Home » Articles posted by Jurga

Author Archives: Jurga

7-8 klasių projektas

7-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Aušra ir Rasa ruošia Adventinį kalendorių įkalinimo įstaigoje esantiems žmonėms, kuris kiekvieną dieną stiprins juos šv. Rašto eilutėmis bei nuoširdžiais mokinių laiškais pasislėpusiais po jaukiais katinukais – pačių mokinių rankomis darytais.

Geri darbai ne tik per Kalėdas

Lapkričio 13d. minima gerų darbų diena. Mūsų gimnazijos 11-12  klasių mokiniai kartu su teatro mokytoja Agne surengė akciją ,,Surink ir rūšiuok šiukšles“. Gimnazistai mieste ragino praeivius nemesti šiukšlių bet kur, bei priminė jiems, kaip reikia šiukšles rūšiuoti. SKELBIAME konkursą:

 

Padaryk ir nufilmuok gerą darbą, atsiųsk jį mokytojai Agnei. Konkurso nugalėtojas (nugalėtojai) bus apdovanoti vertingais prizais:)

 

 

 

Sveikos gyvensenos savaitė.

Lapkričio 6-10 dienomis, pradinių kasių mokiniai kartu su mokytojomis dalyvavo Sveikos gyvensenos savaitės projekte. Kiekviena diena buvo skirta sužinoti, aptarti, diskutuoti, mokytis apie sveikos gyvensenos sudedamąsias dalis: judėjimą, mankštą, mitybą, aplinkos poveikį mūsų organizmui. Na, o baigiamoji diena – šventinė diena, kurios metu vaikai skaičiavo žingsnius keliaujant nurodytą maršrutą, dalyvavo šventėje ,,Greita, skanu ir…sveika“, kurioje mokslininkai Kliunkis ir Pliunkis (mokytojos Agnė V. ir Jurga S.) keliavo į Ameriką ir papuolė į bėdą, o juos, savo žiniomis, gelbėjo vaikai. Taip pat mokiniai demonstravo savo kurtas klasės mankštas, varžėsi viktorinoje, pristatė klasėse ruoštus greito, skanaus ir SVEIKO maisto receptus. Ir žinoma, šventę vainikavo RAGAUTUVĖS: klasių paruoštų patiekalų bei tėvelių gamintų sveikų skanumynų 🙂

 


Festivalis ,,Muzika Rudens Spalvose“.

Mokytoja Edita su „Dainų lietaus“ dainorėliais dalyvavo festivalyje „Muzika Rudens Spalvose“. 🎶 Didelė dozė puikios nuotaikos, daug švytinčių mažųjų veidelių, smalsių dainorėlių žvilgsnių, klausant dainuojančių draugų iš visos Lietuvos, o kur dar smagūs susitikimai su kolegomis ir nuostabios rankų darbo dovanos!

Aplinkosaugos projektas: „BeeAplinka“

Mūsų gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo aplinkosaugos projekte ,,BeeAplinka“. Talka/paskaita/dirbtuvės – mokiniai visur buvo aktyvūs dalyviai. Šios akcijos nuotraukas galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1449860065063476.1073741880.100805233302306&type=1&l=fd2ff27849

Krikščioniškų mokyklų konferencija Ukrainoje

Spalio 23-26 dienomis mūsų gimnazijos tikybos mokytoja Rasa Mardosaitė ir anglų kalbos mokytoja Vaiva Bernatonytė-Ažukienė viešėjo Ukrainoje, kur dalyvavo krikščioniškų mokyklų konferencijoje. Savo įspūdžiais mokytojos trumpai dalijosi ir dar dalinsis artimiausiu metu su gimnazijos mokytojais.
„Šios trys dienos buvo tarsi kelionė laiku įvairiomis prasmėmis: tarsi laiko mašina nusikėlėme į laikus, kokia Lietuva dar buvo sovietmečiu, o kai kurios Ukrainos vietovės dar tebėra nepakitę iki šiol. Mums, vakarietėms, (jei taip galima išsireikšti), tai buvo žavu ir nuotykinga, tačiau puikiai matėme ir tų žmonių vargą, kurio nepaisant, žmonės skleidė nepaprastą svetingumą, tikėjimą, žmogišką šilumą ir nuoširdumą. Kita kelionė laiku buvo apmąstant nuostabaus pedagogo  J. A. Komenskio biografiją ir jo neįtikėtiną indėlį dabartinei pedagogikai. Tai buvo neeilinė asmenybė suprantanti to laikmečio realijas; asmenybė, kuri reformavo tuometinę mokyklą, ir asmenybė, kuri sugebėjo numatyti, kokių pokyčių mokyklai reiks 21 amžiuje. Tai taip pat buvo kelionė laiku apmąstant pamatines Reformacijos idėjas, vertybes ir įtaką švietimui. Konferencijos metu man įsiminė daug minčių. Keliomis norėčiau pasidalinti: „Žinios, kurias perduodame mokiniams pasimiršta ir labai greit keičiasi, o suformuotas krikščioniškas charakteris vaikui padės visam gyvenimui.“ „Pats geriausias reformatorius yra tas, kuris pats nuolat reformuojasi“. „Kiekvieno iš mūsų darbas yra atnešti Kristų į visas gyvenimo sritis: savo miestą, savo namus, savo darbovietę, savo pamoką.“ “ Mokyt. Vaiva
Konferencijos tema koncentravosi ties dviem pagrindinėmis sąvokomis: Reformacija ir vientisas ugdymas. Buvo nepaprastai žavu pamatyti, kad jau prieš pusė tūkstančio metų Reformacijos įtakoje gimusi švietimo reforma akcentavo vientisą (holistinį) ugdymą. Šiuo metu holistinio ugdymo koncepcija vis dažniau yra minima, bet ne visai aiškiai suvokiama. Vientisas ugdymas nėra įmanomas nepažįstant vientiso pasaulio Kūrėjo ir Atpirkėjo. Konferencijos metu turėjome galimybę stebėti keletą biblinės integracijos į mokomuosius dalykus modelių. Kiekvieno jų esmė yra pačio mokytojo dvasinis išprusimas, gebėjimas atrasti ryšį tarp mokomojo dalyko ir Dievo sukurto pasaulio. Labai įsiminė vieno lektoriaus frazė, kad mes negalime atvesti savo mokinių ten, kur nėra mūsų pačių.
Konferencija sužavėjo labai draugiška, atvira atmosfera, susirinkusių mokytojų pasišventimu, entuziazmu, tikėjimu. (Mokyt. Rasa)

Palaiminčiau duoti nei imti.

Akcija ,,Palaiminčiau duoti nei imti“ tęsiasi. Pernai per Kalėdinį laikotarpį krikščionių gimnazijos bendruomenė padovanojo ,,Atgajos“ specialiosios mokyklos mokiniams treniruotes baseine. Šia dovana mokiniai jau naudojasi. Štai jų trumputis padėkos žodis:,,Nerealiai patiko. Didelis dėkui visiems kurie įtraukė mus į šį malonumą “ Taigi, nepavarkime daryti gera:)

Vizitas pas senelius

Greitai bėga dienos ir štai 11 klasės auklėtiniai, praėjus mėnesiui, vėl keliavo aplankyti Fabijoniškių dienos centro senelius. Šį kartą Emilija Ž. paruošė pasakojimą apie Indiją ir apie jos šeimos narius, kurie gyvena Indijoje. Po pasakojimo visi kartu ėjome spalvinti mandalų ir ramiai pasikalbėti. Laikas pralėkė nepastebimai greitai, buvo labai gera ir vėl visiems susitikti.

Lyderystės konferencija Vengrijoje

Penktadienį maldos – pokalbio metu 4 mokiniai pristatė krikščioniškų mokyklų lyderystės konferenciją, kuri vyko Vengrijoje. Joje mūsų mokiniai mokėsi lyderystės meno, turėjo apmąstyti ir sugalvoti veiksmų planą, ką jie norėtų tobulinti, keisti savo gimnazijoje. Mokiniai pateikė savo iniciatyvas, kurias norėtų įgyvendinti mokykloje: padėkos malda prieš valgant ir judriųjų pertraukų žaidimų taisyklės lauke.  Gera buvo matyti, kad mokiniai pasiūlė ne tik taisykles, bet ir savo pagalbą pertraukų metu mokyti tinklinio žaidimo technikos elementų, kad kuo daugiau mokinių galėtų žaisti šį žaidimą.

Pagrindinė atsivežta mintis buvo: ,,Juk lyderis tai tas, kuris pakelia nukritusią šiukšlę ir ją sutvarko“.